weby pro nejsevernější čechy

Vyhlídka Konopáč (Jelení skála)

This entry is part 109 of 115 in the series Skály, hory, vrcholy, jeskyně, propasti

Na trase zelené turistické značky (Stará pražská cesta) mezi Novou Hutí a železniční stanicí Jedlová se nedaleko Stožce nachází u sloupu sv. Jakuba místní odbočka ke skalnímu útvaru Konopáč (Jelení skála), na němž je vyhlídkové místo.

Wiki praví:

Konopáč (německy Hanfkuchen) neboli Jelení skála (676 m n. m.) je jedním ze dvou rozeklaných čedičových skalisek, nazývaných souhrnně Jelení kameny, které vystupují z pískovcového hřbetu, ležícího mezi nádražím Jedlová a Stožeckým sedlem (tzv. Šébrem) v Lužických horách. Konopáč leží na území okresu Děčín v Ústeckém kraji, zatímco druhá, východněji položená skála, označovaná jako Jelení kámen, je již na rozhraní děčínského a českolipského okresu a přilehlý vrchol Stožec náleží do okresu Česká Lípa v Libereckém kraji.

Výhled je tu omezený, ale hezký – především Tolštejn a Jedlová. O celé oblasti podrobně informuje web o Lužických horách, který uvádí, že „z vrcholu skály je pěkný výhled na okolní vrcholy Lužických hor, ale za jasného počasí je vidět i Ještěd„.

Series Navigation<< Malý Stožec (Kleiner Schöber)Vyhlídka Pětikostelní kámen >>
Tagy