weby pro nejsevernější čechy

Kohlbornstein

This entry is part 42 of 105 in the series Skály, hory, vrcholy, jeskyně, propasti

Na trase německé červené turistické značky mezi obcemi Krippen (případně Kleinhennersdorf) a Kleingießhübel je jen rozcestníkem vyznačena odbočka na vyhlídku u vrchu Kohlbornstein.
Od značené cesty stoupají na skalisko schody, vrchol (378 metrů nad mořem) je v podstatě na začátku skály hned po překonání schodů, vyhlídka samotná je až na opačném konci hřebene, směrem k Labi.

Vyhlídka není zjevně příliš známá a turisty atakovaná, nic moc se o ní najít nedá:

Zalesněný pískovcový hřeben na levém břehu Labe v Saském Švýcarsku. Vede sem červeně značená cesta z Papsdorfu, která prochází sedlem mezi Kohlbornsteinem a Laasensteinem.

Ze sedla vedou staré dřevěné schody na vrcholový hřeben. Prochází se kolem skalního bloku, na kterém bývala pamětní deska připomínající návštěvu saského krále Alberta a královny Caroly v roce 1886 na tomto vrchu.

Hřeben je zakončen velkou skalní vyhlídkou se širokým panoramatickým výhledem, na Krippen, údolí Labe a na vrchy od Papsteinu přes Kleinhennersdorfer, Lilienstein, Falkenstein, Schrammsteine, Zschirnstein a vzdálenější Růžovský vrch, rozhlednu Tanečnice a Lužické hory.

Já osobně bych výhled doplnil minimálně o místa, která už znám – Zirkelstein a Kaiserkrone.

21

Series Navigation<< Großer ZschirnsteinVyhlídka v lukách pod Hrazeným >>
Tagy