weby pro nejsevernější čechy

Socha Babka v Dolní Poustevně

V malém parčíku, rozkládajícím se u křižovatky ulic Vilémovská a Nádražní v Dolní Poustevně, je soustředěno několik soch ze studentského dřevařského sympozia, konaného v září 2005. Jedná se o práce studentů Soukromé Střední Umělecké školy v Ostravě. Ve skupině několika soch vlevo vpředu stojí Babka.

Pokud se 3. ročník konal v září 2007, pak lze předpokládat, že tyto sochy jsou dílem ročníku prvního – i když se o akci nedá vygooglit v podstatě nic jiného, než že se počítávala mezi akce v Dolní Poustevně konané.

Autorem této konkrétní sochy je Vendula Žaludová.

Stručná zmínka na městském webu: Geocaching „Dřevařské sympozium“ – Multi-cache vás provede městem přes zajímavé dřevěné sochy. Informace však vede do slepé uličky, protože ani pro tato slova se nedá nic vygooglit.

Aktualizace srpen 2023:

Ozvala se autorka sochy, která svůj výtvor objevila u nás na webu – socha se prý původně jmenovala Poustevnice. Neznámo, kdo a proč ji přejmenoval…

Series Navigation<< Plastika kostela (Centra setkávání) u parkoviště u Městského úřadu v Dolní PoustevněSocha Ukrytá v Dolní Poustevně >>
Tagy