weby pro nejsevernější čechy

Totemová brána u nástupního místa singltreku pod Smrkem u Bikecentra v Lázních Libverda

U silnice, která vede z Hejnic do Lázní Libverda, v blízkosti parkoviště u Bikecentra a stanoviště Horské služby, kde je jedno z nástupních míst na singltrek pod Smrkem, stojí vedle poutače v podobě dřevěné sochy cyklisty brána, tvořená dvěma „totemy“.

Nejrůznějších soch je v lázeňském areálu plno, o některých se dá najít alespoň zmínka, o jiných vůbec nic. Některé snad vznikly v rámci sympozia, o němž (nebo snad nichž?) se sem tam vyskytne v souvislosti s lázněmi zmínka. Jak je to ale s těmito dřevěnými sloupy, mocně ozdobenými různými reliéfy, najít neumím. Natož kdy se tak stalo a kdo je autorem. Bohužel Lázně Libverda patří k těm místům, která jsou vyhlášená, turisticky atraktivní, ale zájemce se musí spokojit s informačními drobky a vlastníma očima, protože i tady nelze sehnat žádný solidní poklad či knihu o historii či současnosti místa.

Series Navigation<< Socha draka před Bikecentrem na parkovišti v Lázních LibverdaSocha cyklisty u nástupního místa singltreku pod Smrkem u Bikecentra v Lázních Libverda >>
Tagy