weby pro nejsevernější čechy

Hlava Nemtudomky na Masarykově náměstí ve Slaném

Po dobu výstavy Narovnám záda, prorazím strop je v exteriéru města Slaný nainstalováno celkem 17 exponátů 14 autorů. Číslo 9 má na Masarykově náměstí umístěná Hlava Nemtudomky.

Venkovní výstava prací studentů a absolventů AVU ve Slaném probíhá od 27. května do 16. října 2022. Málokdy jen tak do přehledu artefaktů, porůznu (snad) natrvalo umístěných po všech koutech republiky, zahrnu dočasnou výstavu – nicméně tyhle kusy jsou natolik výrazné, že činím výjimku (kdo ví, kam pak osud jednotlivá díla zavane).

V trávě na náměstí leží dřevěná plastika Jakuba Brázdy Hlava Nemtudomky z roku 2021. Není to první místo, kde je plastika vystavena ->

25. 1. 2022 – U příležitosti Mezinárodního dne památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti proběhne ve čtvrtek 27. ledna 2022 instalace vítězného příspěvku ze Soutěže Emílie Machálkové a Karla Holomka v pražské holešovické tržnici. Mohutná ležící socha Hlava Nemtudomky vytvořená studentem AVU Jakubem Brázdou upozorní kolemjdoucí na památku obětí holokaustu Romů a Sintů – a také na skutečnost, že v hlavním městě dosud není pietní místo, které by tyto oběti připomínalo. Akce se koná v rámci projektu Dobrý den! Lačho ďives! obecně prospěšné společnosti Živá paměť.

Series Navigation<< Z cyklu tematizace tíhy na Masarykově náměstí ve SlanémSocha svatého Antonína Paduánského v ulici Vinařického ve Slaném >>
Tagy